Środa, 29 listopada 2023r. | Imieniny: Blazeja, Saturnina
Pokaż menu

Metropolia GZM: promujemy minibusy

11 maja, 2023

Od rana na Rynku trwa akcja promująca linie minibusowe wprowadzone z końcem ubiegłego roku na wniosek burmistrza przez Zarząd Transportu Metropolitarnego. To właśnie tarnogórzanie, jako mieszkańcy jednego z trzech miast w Metropolii, mogą korzystać z minibusów. U nas są to linie 744, 745, 746, które łączą dworzec z ulicą Towarową, Lasowicami i dzielnicą Sowice.

– Wszystkie sprawdziły się znakomicie, bo docierają tam, gdzie duże autobusy nie miały szans dojechać – mówiła Małgorzata Gutowska, Dyrektor Zarządu Transportu Metropolitalnego, która rozdawała dziś pod Ratuszem foldery i gadżety wspólnie z burmistrzem Arkadiuszem Czechem.

W ramach promocji dziś do 16.00 na Rynku można uzyskać informacje o komunikacji ZTM, napić się darmowej gorącej kawy oraz zgarnąć transportowe gadżety. Niestety, w autobusach takich prezentów już nie znajdziecie:)

Trzy nowe linie autobusowe!
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).