Środa, 28 lutego 2024r. | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Pokaż menu

Miasta Idei znowu w Tarnowskich Górach

22 września, 2023

2 października zapraszamy na spotkanie z cyklu Miasta Idei do Tarnogórskiego Centrum Kultury. Hasłem naszej rozmowy będzie pytanie „Jak przekonać mieszkańców do roweru?”.  

Wydarzenie rozpoczniemy o godz. 16.30 warsztatami dla mieszkańców Tarnowskich Gór. Zapisy przyjmowane są pod adresem mailowym: przemyslaw.jedlecki@agora.pl.

Podczas nich poszukamy sposobów na promocję codziennej jazdy rowerem po mieście. Będziemy skupiać się na Tarnowskich Górach, ale wypracowane pomysły mogą posłużyć wszędzie.

Spotkamy się w Tarnogórskim Centrum Kultury na ul. Jana III Sobieskiego 7.

O godz. 18.15 w tym samym miejscu odbędzie się debata poświęcona rowerom w Tarnowskich Górach, ale też innych miastach regionu.

Gośćmi będą: Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór, Bartosz Skawiński, zastępca burmistrza Tarnowskich Gór ds. gospodarczych, Marcin Dworak, oficer rowerowy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz Tomasz Tosza, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie i Rafał Siciński, aktywista, pełnomocnik prezydenta Sosnowca ds. polityki rowerowej.

Spotkanie poprowadzi Przemysław Jedlecki, redaktor Gazety Wyborczej

Miasta Idei 2022 – debata o przyszłości Tarnowskich Gór

Miasta Idei w Tarnowskich Górach. Urok prowincji, miejska jakość

Miasta Idei – jak mieszkańcy mogą wraz z urzędnikami zarządzać zielenią

Miasta Idei w dobie pandemii

 
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).