Piątek, 9 czerwca 2023r. | Imieniny: Pelagii, Dominika, Efrema
Pokaż menu

Miasto po raz kolejny wspiera niepubliczne żłobki

03 stycznia, 2023

238 tysięcy złotych zostanie w tym roku przekazanych przez miasto Tarnowskie Góry do pobytu dzieci w niepublicznych żłobkach i klubach dziecięcych.

Burmistrz rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji  zadania publicznego w dziedzinie organizacji opieki nad dziećmi sprawowanej w formie żłobka/klubu dziecięcego w roku 2023.

Dotacje w łącznej wysokości 238 800,00 zł  zostaną przekazane dla następujących podmiotów:

Przedszkole i Żłobek EGO Agnieszka Swatek – kwota 60 000,00 zł;
Studio Art. Music Paweł Szmaj – kwota 110 400,00 zł;
Klub Malucha – Leśny Domek A. Rabiej, M. Piosek kwota 23 400,00 zł;
Katarzyna Machura – kwota 45 000,00 zł.

Przewidziane sumy pokryją koszty opieki nad 71 dziećmi w żłobkach i 38 maluchów w klubach.

Dla porównania: w ubiegłym roku 161 tys. zł trafi do trzech placówek. Z dopłat skorzystali dzięki temu rodzice 84 dzieci.

 

Więcej:

Konkurs 2023: dofinansowanie dla żłobków niepublicznych


Miasto dla żłobków niepublicznych
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).