Środa, 24 lipca 2024r. | Imieniny: Kingi, Krystyny

Miasto pomoże w naprawach dróg powiatowych

27 lutego, 2024

Po dwóch spotkaniach roboczych wypracowano pomysł jak przyspieszyć na nich prace naprawcze – najszybszą formą jest spisanie porozumienia i przekazanie środków gminom, aby to one zrealizowały część zadań za powiat.

O tym, że do Tarnowskich Gór ma trafić dzięki temu 160 tys. zł, zdecydowali w ubiegłym tygodniu radni powiatowi. Decyzję o przekazaniu i zawarciu porozumienia w tej sprawie już jutro na sesji podejmie tarnogórska rada miejska.

– Jeśli radni się zgodzą, czym prędzej podpisujemy wymagane prawem porozumienie w tej sprawie i momentalnie przystępujemy z Miejskim Zarządem Ulic i Mostów do pracy – informuje Bartosz Skawiński, Zastępca Burmistrza Tarnowskich Gór ds. Gospodarczych wskazując, że w Tarnowskich Górach są już zinwentaryzowane największe i najniebezpieczniejsze ubytki. Po uchwale – o ile radni będą na tak – czas na jak najszybsze podpisanie porozumienia w tej sprawie, a być może już w piątek na umowę z wykonawcą.
– Jeśli wszystko pójdzie dobrze, liczymy, że już w poniedziałek będziemy mogli przystąpić do prac.

W mieście Tarnowskie Góry na drogach miejskich usuwanie efektów zimy na drogach gminnych trwa od dawna. Na bieżące utrzymanie dróg MZUiM ma w tym roku około 1,25 mln zł.
Jakie drogi w Tarnowskich Górach należą do powiatu? Szczegóły na grafice poniżej – drogi powiatowe zaznaczone są na niebiesko.

Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.