Poniedziałek, 2 października 2023r. | Imieniny: Teofila, Dionizego, Slawomira
Pokaż menu

Miejska akupunktura: ankieta

16 sierpnia, 2023

Razem z mieszkańcami chcemy rozwijać zieloną infrastrukturę w oparciu o punktowe działania w wybranych miejscach w naszym mieście, dlatego zachęcamy do udziału w ankiecie, mającej na celu wytypowanie niewielkich terenów miejskich wymagających wprowadzania zieleni.

LINK DO UDZIAŁU W ANKIECIE:  https://tarnowskiegory.pl/zielona-akupunktura/
Przypominamy, że ideą Zielonej Akupunktury jest to, że punktowe działania na małą skalę mogą stopniowo odnieść znaczący, pozytywny wpływ na większy obszar miejski. Miejsca takie jak wewnętrzne dziedzińce, alejki między budynkami, małe opuszczone działki, elewacje, dachy i pasy przydrogowe można przekształcić w zielone przestrzenie.

Wskazane tereny muszą spełniać następujące kryteria:

Ankiety mogą być składane do 8 września 2023 roku w wersji papierowej do urn umieszczonych w budynkach Urzędu Miejskiego przy ul. Rynek 4 oraz przy ul. Sienkiewicza 2, a także elektronicznie na adres mza@um.tgory.pl, jak również za pośrednictwem strony internetowej 

Eko TG: Zielona akupunktura się projektuje
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).