Wtorek, 9 sierpnia 2022r. | Imieniny: Romana, Ryszarda, Edyty

Mieszkańcy Sielanki decydują w sprawie autobusu

24 czerwca, 2022

Czy z dworca autobusowego odjeżdżać będą autobusy na Os. Sielanka? Mieszkańcy osiedla otrzymali od urzędników miejskich ankiety w tej sprawie.

Prośby w sprawie uruchomienia linii autobusowej trafiły do Urzędu Miejskiego. Były to jednak prośby ZA uruchomieniem oraz jej PRZECIWNE. Podobne opinie usłyszał Burmistrz Arkadiusz Czech w czasie spotkania z mieszkańcami w Starych Tarnowicach. Dlatego Burmistrz obiecał przeprowadzenie ankiety wśród mieszkańców Sielanki.

Anonimowe ankiety trafiły już do skrzynek wszystkich domów na osiedlu. Urzędnicy miejscy pytają, czy mieszkańcy danego domu są za tym, by przez osiedle przejeżdżał publiczny autobus. Trasa: ul. Sielanka – ul. Lukrecjowa – ul. Szafranowa – ul. Sielanka. Taka linie można uruchomić bezzwłocznie.

Jeśli ta trasa im nie odpowiada, to czy mieszkańcy chcą, by autobus jechał wyłącznie drogami publicznymi, bez wjazdu autobusu na teren osiedla. Ten wariant jest jednak możliwy po zaprojektowaniu oraz wybudowaniu nowych dróg lub – na nowym terenie, który trzeba zakupić – zaprojektowania i wykonania miejsca do bezpiecznego zawrócenie autobusu.
Wypełnioną ankietę należy wrzucić do urny, która zostanie wystawiona w sobotę 25 czerwca w godz. 10-14 w rejonie skrzyżowania ul. Sielanka z ul. Szafranową lub w siedzibie Urzędu Miejskiego przy ul. Rynek 4 od 27 do 29 czerwca w godzinach pracy Urzędu (pon.: 7.30-17.00, wt.-śr. 7.30-15.30).

Wyniki ankiety będą brane pod uwagę przy podejmowaniu decyzji dotyczącej uruchomienia linii autobusowej z dworca w Tarnowskich Górach na Osiedle Sielanka.

Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.