Niedziela, 26 czerwca 2022r. | Imieniny: Jana, Pawla

MTB Bike Atelier Maraton 2022 – film

26 maja, 2022

Tarnowskie Góry to góry nie tylko z nazwy, o czym mogli przekonać się uczestnicy niedzielnego Bike Atelier MTB Maratonu. Wydarzenie już drugi rok z rzędu gościło na terenie miasta gromadząc na starcie ponad 700 rowerzystów.

Dopisali zarówno zawodnicy, jak i kibice, których nie zabrakło na terenach parkowych w Reptach. To właśnie tutaj znajdowały się start i meta maratonu.

– Na pewno zaskoczyły mnie te techniczne fragmenty, ale były też szybkie szutry, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie – komentują uczestnicy wyścigu. – Sama radość, satysfakcja z pokonania dystansu i endorfiny płynące z tego.

Zawodnicy startowali na czterech dystansach, najdłuższy z nich liczył ponad 70 kilometrów. Tu najszybsi okazali się Olga Półtorak i Wojciech Halejak. Na krótszej trasie, przeznaczonej głównie dla amatorów o długości ponad 40 kilometrów zwyciężyli Karolina Mikołajewska i Grzegorz Kubaczka.

Nie zabrakło też trasy rodzinnej i dystansu dla debiutujących w MTB o długości 19 kilometrów.

Tarnowskie Góry stawiają na rowery

– Ta impreza się bardzo dobrze przyjęła, coraz więcej zawodników nas odwiedza, kibiców, miłośników MTB. Myślę, że się otworzymy na jeszcze inne trasy i w przyszłości ponownie się spotkamy – podsumowuje Adrian Wolnik, przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach.

W czasie niedzielnego maratonu nie zabrakło m.in. klasyfikacji mieszkańców, która wyłoniła najszybszych tarnogórzan na poszczególnych dystansach.

Dodatkową atrakcją, która towarzyszy każdej edycji Bike Atelier MTB Maratonu są wyścigi dla dzieci. Specjalnie przygotowana strefa KIDO tym razem przyciągnęła ponad setkę uczestników w wieku od 3 do 8 lat.

Sezon rozkręca się na dobre

Najbliższe tygodnie będą bardzo intensywne zarówno dla zawodników jak i organizatorów. Już w czerwcu Bike Atelier MTB Maraton przenosi się do Raciborza, a chwilę później rywalizacja będzie się toczyć na górskich trasach w Wiśle.

Wszystkie informacje o zbliżających się edycja można znaleźć na stronie www.bikeateliermaraton.pl

MTB Bike Atelier Maraton 2022 czyli wielkie rowerowe emocje

Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.