Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

MTB Bike Atelier Maraton 2023 za nami!

29 maja, 2023

Ponad 700 „dużych” rowerzystów i setka dzieci w wyścigach KIDO rywalizowało w trzeciej już tarnogórskiej edycji MTB Bike Atelier Maraton.

– Trasa bardzo fajna, bo szybka – przyznawali prawie wszyscy zapytani o przejazd uczestnicy MTB Bike Mataronu. Trasy prowadzące od Zabytkowej Kopalni Srebra przez Repty, Zbrosławice, Park Repecki, Rezerwat Segiet, Stolarzowice, i Ptakowice pokonało wczoraj 708 uczestników w kategoriach PRO, HOBBY, MINI i FAMILY.

W tej ostatniej jechali rodzice z dziećmi. – Było super, tym bardziej, że udało się nam utrzymać tempo i nie zgubić dzieci – żartowała jedna z uczestniczek rodzinnego ścigania.

Jeszcze bardziej rodzinne ściganie było na terenie Kopalni z ramach wyścigów KIDO. Tutaj na dystansach od 100 do kilkuset metrów w szranki stanęły dzieci w wieku 4-8 lat. Było o zabawy, ale i łzy zawodu.

– Najważniejsze, że obyło się bez większych kraks i wypadków – mówili organizatorzy.

Wyniki dorosłych konkurencji można zobaczyć tutaj.       
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).