Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Nasza dyrygentka w finale prestiżowego konkursu!

12 marca, 2024

Wspaniałe wieści dla polskiej sceny muzycznej! Alicja Pacześniak-Słota, dyrygentka Orkiestry „Śląskich Smyków”, triumfalnie weszła w elitarną grupę 40 finalistów Międzynarodowego Konkursu Dyrygenckiego Ericha Bergela. To wybór z imponującej liczby 246 dyrygentów z różnych zakątków świata, którzy przystąpili do tego prestiżowego konkursu.

 

246 dyrygentów z różnych zakątków świata wzięło udział w drugiej edycji konkursu, ale tylko 40 wybranych, w tym jedyna Polka, która awansowała do finału. Konkurs składa się z dwóch etapów – ELIMINACJI i FINAŁU( Faza finałowa składa się z pierwszej rundy, drugiej rundy, półfinału i finału, która odbędzie się w dniach 8-12 kwietnia.), jest wyzwaniem, któremu musi sprostać każdy uczestnik. Alicja Pacześniak-Słota jednak brawurowo wkroczyła do elitarnego grona finalistów, zdobywając uznanie 10-osobowego międzynarodowego jury, na czele którego stoi Levente György, Dyrektor Filharmonii Państwowej Tirgu Mures w Rumunii.

Teraz przed nią czas intensywnych przygotowań do finału, który odbędzie się 12 kwietnia w Pałacu Kultury, Piata Victoriei nr. 1, w Târgu Mureș w Rumuni.

„Czuję się wyróżniona.Teraz pora na zintensyfikowanie pracy, ale z zachowaniem odpowiedniego dystansu i czerpania jak najwięcej z tej przygody.” – mówi sama Alicja

Alicja Pacześniak-Słota, dzięki swojej pasji, talentowi i zaangażowaniu, nie tylko reprezentuje Polskę na międzynarodowej scenie muzycznej, ale staje się inspiracją dla wielu młodych muzyków w naszym mieście. Jej zdolności dyrygenckie łączą się z pokorą i miłością do sztuki dźwięku, co sprawia, że jest artystką wyjątkową!

Trzymamy kciuki za sukces na światowej scenie!

 
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).