Niedziela, 28 maja 2023r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Niech się święci 3 Maja

03 maja, 2020

W deszczu i z zachowaniem niezbędnych sanitarnych norm świętujemy 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedstawiciele władz miasta, z burmistrzem Arkadiuszem Czechem na czele, złożyli dziś kwiaty pod znajdującymi się na kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła tablicami pamięci i pod Dzwonnicą Gwarków.

W kościele trwa właśnie msza za Ojczyznę. Transmisja jest dostępna on-line: https://www.youtube.com/channel/UCqGBdCV6hXi-xdYz7qaVJKQ?fbclid=IwAR38K3F9CL6fakgaONt7Hg07cSRFh152m3E4ms_9ENcoH93l6EnWJ80voGk
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).