Środa, 29 marca 2023r. | Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Pokaż menu

Niezwykły prezent na dzień pracownika socjalnego

21 listopada, 2022

Przy okazji dzisiejszego święta oficjalnie i symbolicznie otwarto budynek Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Sienkiewicza, do którego w niedawno przeniosła się część wydziałów i biur m.in. z ul. Piastowskiej i Bytomskiej.

– Tak piękne, nowe pomieszczenia należą się Wam za tak ciężką, odpowiedzialną i wykonywaną z wielką pasją pracę. Jeszcze raz dziękuję i niech się w tu dobrze pracuje – powiedział dziś zatrudnionym w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy okazji Dnia Pracownika Socjalnego Burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech. Przy okazji dzisiejszego święta oficjalnie i symbolicznie otwarto budynek Ośrodka przy ul. Sienkiewicza, do którego w niedawno przeniosła się część wydziałów i biur m.in. z ul. Piastowskiej i Bytomskiej.
Budynek z końca XIX wieku powstał jako ewangelicki dom parafialny, potem był w nim dom dziecka, po wojnie aż do lat 90. mieściła się w nim m.in. powiatowa poradnia psychologiczno-zawodowa i Młodzieżowy Dom Kultury. Po odzyskaniu obiektu przez miasto budynek gruntownie wyremontowano, tak, aby w jednym miejscu znajdowała się większość biur MOPS-u.
– Ten obiekt, za który serdecznie dziękujemy miastu, jest jak wisienka na torcie, ale najważniejsze u nas jest to, że można na Was wszystkich liczyć o każdej porze dnia i nocy. To za to Wam niewymownie dziękujemy – mówiły pracownikom Urszula Krasińska i Ewelina Janik -Holewa, dyrektorki MOPS-u życząc wszystkim 40 pracownikom Ośrodka oraz działających pod jego skrzydłami noclegowni, Środowiskowego Domu Samopomocy i Centrum Aktywności Seniorów niegasnącego zapału, niewyczerpalnych zapasów siły i energii oraz zaskakujących pomysłów.
P0 remoncie do siedziby MOPS TG przy ulicy Sienkiewicza 8 przeniesiono wszystkie biura z ulicy Piastowskiej.
Obecnie w nowej siedzibie funkcjonuje już:
?Dział Pomocy Środowiskowej z ul. Piastowskiej 8, aktualny ☎️ 32/380-01-23
?Punkty terenowe z ul. Strzybnickiej, 3 aktualny ☎️ 32/450-82-04 i ul. Wyszyńskiego 135, aktualny ☎️ 32/384-13-74
?Zespół Asystentów Rodziny z ul. Wyszyńskiego 135, aktualny ☎️ 32/384-13-74
? Zespół ds. Usług Opiekuńczych z ul. Bytomskiej, aktualny ☎️ 32/450-82-06
?Zespół ds. Analiz i Programów, aktualny ☎️ 32/284-48-59
?Zespół ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Zespół ds. Pracy Socjalnej funkcjonują z ul. Bytomskiej ?
? Podajemy także aktualne numery telefonów Zespołu ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie ☎️ 733 133 826, 733 133 473
Uwaga: ?Dział dodatków mieszkaniowych z ul. Piastowskiej przeniósł na ul. Wyszyńskiego 135 , ☎️ (32) 384 72 56
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).