Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Nowe bloki operacyjne w Szpitalu Powiatowym

20 lutego, 2023

Cztery nowe sale operacyjne z pomieszczeniami pomocniczymi, centralna sterylizatornia, pomieszczenia techniczne znajdują się w budynku Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego, który dziś został uroczyście otwarty po remoncie. Wiele lat temu była tutaj szpitalna kuchnia. Adaptacja budynku kosztowała ponad 17 mln zł.

Do sal trzeba jeszcze m.in. przenieść sprzęty tak, by nie zakłócać pracy szpitala. Pierwsze zabiegi w nowych salach powinny się odbyć w marcu.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).