Niedziela, 26 marca 2023r. | Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora
Pokaż menu

Nowe drzewa w mieście

21 października, 2022

15 klonów polnych oraz 15 świerków syberyjskich zasadzono dziś na skwerze przy ul. Morcinka (Osiedle Przyjaźń), w kolejnym etapie zielonej inwestycji na miejscu pojawi się 25 żywotników.

Zasadziliśmy dziś 15 klonów polnych i 15 świerków na skwerze przy ul. Morcinka. Dzięki zaangażowaniu seniorów, drugoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Tarnowskich Górach oraz Burmistrza Miasta Arkadiusza Czecha ogród deszczowy na Osiedlu Przyjaźń powiększył się, ale na tym nie koniec – w kolejnym etapie zielonej inwestycji na miejscu pojawi się 25 żywotników.

Inicjatywa została zrealizowana przez Fundację Veolia Polska przy wsparciu Urzędu Miasta w Tarnowskich Górach oraz Spółek z Grupy Veolia – Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji i Veolii Południe, prowadzących działalność w Tarnowskich Górach.

 

Nasadzenia są częścią ogrodu deszczowego, który powstał w 2021 roku. Beneficjentami tego ogrodu są głównie mieszkańcy osiedla Przyjaźń i okolic, którzy będą mogli korzystać z nowo powstałej strefy zieleni.  Wszystkie prace związane z przygotowaniem terenu i sadzeniem roślin były wykonane pod okiem eksperta.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).