Środa, 28 lutego 2024r. | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Pokaż menu

Nowe łódki dla Sztolni Czarnego Pstrąga

06 lipca, 2020

10 zupełnie nowych łódek trafi dziś do Sztolni Czarnego Pstrąga.

Te które znajdują się pod ziemią, służyły zwiedzającym od ponad 40 lat. Mimo, że często malowane i odświeżane, chwile swojej świetności mają już za sobą. Warto pamiętać, że ciężko zapracowały na swoją emeryturę. Z pobieżnych obliczeń wynika, że przewiozły do tej pory około 1.5 miliona turystów. Nowe łódki  (każda waży około 500kg) zostaną dziś przewiezione w okolice roznosu sztolni i zwodowane.  Całość operacji nagrywana jest przez telewizję Discovery.

Galeria
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).