Sobota, 8 maja 2021r. | Imieniny: Stanislawa, Lizy, Wiktora

Nowe obostrzenia związane ze wzrostem zachorowań na #COVID19

17 marca, 2021

Od 20 marca do 9 kwietnia w całej Polsce będą obowiązywały kolejne ograniczenia.

Od 20 marca do 9 kwietnia w całej Polsce swoją działalność muszą zawiesić:

hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych – dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu);
 galerie handlowe – z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie;
teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online);
 kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury);
 baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej);
 sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna;
 stoki narciarskie;
 kluby fitness i siłownie;
 obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

Ze względów bezpieczeństwa, wszyscy uczniowie w Polsce – w tym także w klasach 1-3 – będą uczyć się zdalnie. W całym kraju zaleca się także pracę on-line – wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

Przypomnijmy: 25 052 potwierdzone dziś przypadki zakażenia koronawirusem to siódmy najwyższy wynik od początku epidemii w Polsce.

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/koronawirus/od-20-marca-w-calej-polsce-obowiazuja-rozszerzone-zasady-bezpieczenstwa

Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.