Czwartek, 25 lipca 2024r. | Imieniny: Walentyny, Krzysztofa, Jakuba
Pokaż menu

Nowe zasady powrotu do normalności – etap I

16 kwietnia, 2020

Cztery etapy zdejmowania obostrzeń sanitarno- epiemiologicznych przedstawili dziś przedstawiciele Rządu RP – premier Mateusz Morawiecki i Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. Na początek – od poniedziałku 20 kwietnia – otwarte zostaną lasy i parki, choć – jak podkreślił premier – nie jest to zaproszenie do niekontrolowanej rekreacji. Złagodzone zostaną także przepisy w handlu – w sklepie do 100 m kw przebywać będzie mogło 4 klientów na kasę, w sklepach powyżej 100 m kw – jedna osoba na 15 m kw. Zasada 15 m kw. obowiązywać ma też w kościołach. Pracownicy sklepów poddawani będą kontroli zdrowia. 

Na początek – od poniedziałku 20 kwietnia – otwarte zostaną lasy i parki, choć – jak podkreślił premier – nie jest to zaproszenie do niekontrolowanej rekreacji. Złagodzone zostaną także przepisy w handlu – w sklepie do 100 m kw przebywać będzie mogło 4 klientów na kasę, w sklepach powyżej 100 m kw – jedna osoba na 15 m kw. Zasada 15 m kw. obowiązywać ma też w kościołach. Pracownicy sklepów poddawani będą kontroli zdrowia. 

– Będziemy sukcesywnie łagodzić obostrzenia, wszystko zależy jednak od krzywej zachorowań – zaznaczył premier. 

Link do konferencji prasowej: https://www.facebook.com/watch/live/?v=663350361118110&ref=watch_permalink

Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).