Wtorek, 6 czerwca 2023r. | Imieniny: Norberta, Laurentego, Bogumila
Pokaż menu

Obowiązkowa deratyzacja 2023

22 marca, 2023

Przypominamy, że obowiązkowej deratyzacja na terenie Gminy Tarnowskie Góry odbywa będzie się w tym roku w terminach:
1-15 kwietnia i 1-15 października.

Obowiązkowej deratyzacji  na terenie Gminy Tarnowskie Góry podlegają:
– obiekty  produkcyjne, handlowe, usługowe i  użyteczności publicznej,
– obszary zabudowane budynkami mieszkalnymi, gospodarstwa rolne i obiekty gospodarcze,
– obiekty i urządzenia techniczne oraz pomieszczenia na pojemniki i kontenery służące do gromadzenia odpadów komunalnych.   

Właściciele   nieruchomości,  współwłaściciele,   użytkownicy   wieczyści   oraz  jednostki organizacyjne   i  osoby   posiadające   nieruchomości     zarządzie  lub  użytkowaniu, a  także  inne  podmioty   władające   nieruchomościami   wymienionymi    pkt.1,  zobowiązane   są   do przeprowadzenia   na  swoim  terenie  obowiązkowej   deratyzacji    na   koszt   własny   i  we  własnym zakresie  lub   poprzez   zlecenie jej wyspecjalizowanemu podmiotowi.

Właściciele wymienieni w  pkt. 2 są zobowiązani do umożliwienia przeprowadzenia kontroli w zakresie sposobu i skuteczności przeprowadzania deratyzacji.

Nadzór i kontrolę nad przeprowadzaniem deratyzacji sprawować będzie Straż Miejska, na której żądanie jako dowód realizacji obowiązku deratyzacji należy okazać dowód zakupu trutek lub zlecenia zakładowi deratyzacji wraz z wykazem obiektów i urządzeń objętych deratyzacją.

Pliki do pobrania
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).