Niedziela, 3 marca 2024r. | Imieniny: Maryny, Kunegundy, Tycjana
Pokaż menu

Orszak Trzech Króli 2023

04 stycznia, 2023

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Tarnowskich Góry już 6 stycznia! Start o godz. 12.15 spod kościoła pw. św. Piotra i Pawła.

Trasa pobiegnie , jak zawsze, ulicą Gliwicką, Lewka, Opolską, Sobieskiego, Piłsudskiego i Krakowską aż na Rynek.

 


Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje, że w związku z przejściem Orszaku od około  12:00 do 14:00 przewidywane jest zamknięcie ulicy Piłsudskiego na odcinku pomiędzy rondami Ranoszka i Blachnickiego.

Trasa przejścia orszaku:

Miejsce zbiórki i formowanie pochodu – plac przed Kościołem Piotra i Pawła i dalej ulicami: Gliwicką (ok. godz. 12:15), Dolną, ks. Michała Lewki, Jana II Sobieskiego do ronda im. Ranoszka, ul. Piłsudskiego (zamknięcie ok. godz.12:00, otwarcie ok. godz. 14:00)., ul. Krakowską do rynku tarnogórskiego.

W celu utrzymania ciągłości kursowania w czasie zamknięcia ul. Piłsudskiego ustala się następujące zmiany tras oraz miejsca nawrotu autobusów obowiązujące dla poszczególnych kierunków jazdy i linii:

  1. KIERUNEK BYTOM, RADZIONKÓW (linie: M3, M102, 19, 142, 158).

Autobusy zakończą kurs na ul. Słoneczników wykorzystując do realizacji postojów odcinek od skrzyżowania z Aleją Kwiatów do ul. Bytomskiej (wjazd od ul. Bytomskiej w Aleję Kwiatów na Osadzie Jana). Służby ZTM uruchomią w rejonie skrzyżowania ul. Słoneczników i ul. Bytomskiej tymczasowe stanowisko przystanku „Tarnowskie Góry Słoneczników”, zlokalizowane naprzeciw przystanku istniejącego, z którego następować będą odjazdy autobusów w kierunkach powrotnych w godzinach odpowiadających odjazdom z przystanku „Tarnowskie Góry Bytomska”.

  1. KIERUNEK Stare Tarnowice (ZABRZE, GLIWICE, ZBROSŁAWICE).

Autobusy linii: M14, M107, 64, 80, 83, 134, 191, 614, 615 jadące od strony Starych Tarnowic ul. Wyszyńskiego będą dojeżdżały do dworca autobusowego trasą objazdową przebiegającą ul. Wyspiańskiego, Powstańców Śląskich i Styczyńskiego bez obsługi przystanków „Tarnowskie Góry Wyszyńskiego” i „Tarnowskie Góry Bytomska” ale z obligatoryjną obsługą przystanku „Tarnowskie Góry Powstańców Śląskich”. Trasa powrotna będzie przebiegała tymi samymi ulicami (w tym kierunku przystanek Tarnowskie Góry Wyszyńskiego” będzie obsługiwany planowo.

  1. KIERUNEK Strzybnica (TWORÓG, KRUPSKI MŁYN, WIELOWIEŚ).

Autobusy linii 3, 129, 180, będą kursowały wg planowych rozkładów jazdy, natomiast linii 780, 614 i 615 z niewielkimi korektami czasów odjazdu.

  1. KIERUNEK NAKŁO ŚLĄSKIE, NOWE CHECHŁO

Dojazdy do dworca autobusowego w Tarnowskich Górach i wyjazdy w kursach powrotnych linii 5, 179, M14, 780, będą odbywały się przez Lasowice ul. Częstochowską i Obwodnicą (DW 908) z pominięciem obsługi przystanków „Tarnowskie Góry Stara” i „Tarnowskie Góry Księdza Siwca” oraz „Lasowice Osiedle” (nie dot. linii 5).

  1. KIERUNEK MIASTECZKO ŚLĄSKIE

Dojazdy autobusów linii 87, 614 i 615 do dworca autobusowego w Tarnowskich Górach i wyjazdy w kursach powrotnych będą odbywały się przez Lasowice ul. Częstochowską.

 

Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).