Piątek, 9 czerwca 2023r. | Imieniny: Pelagii, Dominika, Efrema
Pokaż menu

Orszak z pięcioma królami 2023

09 stycznia, 2023

Orszak Trzech Króli Tarnowskie Góry był naprawdę wyjątkowy, bo w tym roku pojawiło się na nim, nie trzech, ani nawet – wspólnie z Janem III Sobieskim – czterech króli. Piątym okazał się ksiądz Leszek Król, dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, głównego organizatora orszaku.

Dzieciątko Jezus w stajence pod Ratuszem też było wyjątkowe, bo w jego rolę wcieliła się…1,5 roczna Klara. Dziewczynka zniosła swoją pierwszą poważną rolę znakomicie. Szczególnie ożywiła się, kiedy po pokłonach królewskich i władz miasta tarnogórzanie zaczęli sobie zrobić z nią zdjęcia.

– Mała lubi ludzi – śmiali się Julia i Piotr, rodzice Klary.

Złożony z setek tarnogórzan orszak tradycyjnie przeszedł spod kościoła Piotra i Pawła ulicami Opolską, Sobieskiego i Krakowską na Rynek. Przystanki z odgrywanymi przez „salezjańskich” uczniów scenkami umiejscowiono na rondzie przy ul Cebuli, obok Tarnogórskiego Centrum Kultury, na ul. Piłsudskiego oraz Placu Wolności . W ostatnim z miejsc w rolę diabłów i aniołów wcielili się rodzice uczniów.

Zdjęcia z orszaku można zobaczyć tu i  tu
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).