Niedziela, 26 marca 2023r. | Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora
Pokaż menu

Ósmy gwarek już gotowy!

26 listopada, 2020

Jerzy Lisek, tarnogórski artysta, na podstawie którego rzeźby odlano powiększoną postać kopacza “odebrał” dziś swoje nieco zmienione (bo metalowe, a nie drewniane i dwukrotnie powiększone) dzieło i…z uśmiechem zaakceptował.

Autor Jerzy Listek przy gotowym odlewie rzeźby gwarka

Figura już wkrótce stanie nieopodal kościoła pw. św. Marcina w Starych Tarnowicach, oficjalne odsłonięcie – jak dzieje się od kilku lat – już wkrótce, bo w Barbórkę.

Dotychczasowe gwarki stają w centrum miasta (na Krakowskiej, w Rynku, koło dworca autobusowego, na Kaczyńcu i ul. Opolskiej ), w ubiegłym roku odsłonięto figurę w Reptach Śląskich, w 2018 roku w Bobrownkach Śląskich.

 

Alojz na Barbórkę!
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).