Niedziela, 26 marca 2023r. | Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora
Pokaż menu

Ostatnie w tym roku prace w Parku Miejskim

22 grudnia, 2020

Jeszcze z końcem roku w Parku Miejskim rozpoczną się kolejne prace związane 
z drzewami. Ich miejscem będą tereny zlokalizowane w pobliżu dróg biegnących w okolicach placu zabaw. Zabiegi związane z drzewami będą zgodne z Projektem Gospodarki Drzewostanem ustalonym dla Parku.

Prace będą polegać na pielęgnacji korony drzewa z gatunku dąb szypułkowy. Zostaną usunięte dwie całkowicie obumarłe brzozy, które porażone są przez hubę. Wycięty będzie również obumarły i przewrócony głóg, oraz dwie robinie akacjowe. Jedna z nich jest znacznie pochylona, ma ubytek w pniu, oderwał się z niej konar, druga jest obumierająca, opanowana przez jemiołę. Prace mają na celu zapewnienie ludziom bezpieczeństwa.

Galeria
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).