Środa, 29 marca 2023r. | Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Pokaż menu

Ostrzeżenie przed bardzo silnymi wiatrami i gwałtownymi opadami

17 lutego, 2023

Zgodnie z prognozami IMGW, przez najbliższe dni cała Polska znajdzie się pod wpływem bardzo silnego wiatru, a miejscami nawet huraganu. Mogą im towarzyszyć gwałtowne opady śniegu i deszczu. Synoptycy ostrzegają również, że tak niebezpieczne porywy wiatru mogą powodować uszkodzenia budynków i zrywanie dachów

Na prośbę Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego przekazujemy jego apel do wszystkich wojewódzkich i powiatowych inspektorów nadzoru budowlanego, aby zachowali czujność i gotowość do pełnej współpracy na swoich terenach.

GINB prosi również Wojewódzkich i Powiatowych Inspektorów Nadzoru Budowlanego, aby przypominali, szczególnie w tym czasie, właścicielom i zarządcom obiektów budowlanych, że do ich obowiązków, zgodnie z przepisami art. 61 pkt 2 Prawa budowlanego, należy zapewnienie bezpiecznego użytkowania obiektu m.in. w czasie silnych wiatrów, intensywnych opadów, w wyniku których następuje uszkodzenie obiektu budowlanego lub bezpośrednie zagrożenie takim uszkodzeniem, mogące spowodować zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).