Sobota, 2 marca 2024r. | Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla
Pokaż menu

OZE: losowanie listy rezerwowej

27 maja, 2020

Procedura publicznego losowania deklaracji udziału w projekcie Odnawialne Źródła Energii, która ma na celu ustalenie kolejności na listach rezerwowych utworzonych w ramach w/w projektu, przeprowadzona zostanie w piątek 29 maja o godzinie 10.00.

Losowanie ma na celu ustalenie kolejności, w jakiej złożone przez mieszkańców wnioski będą brane pod uwagę w ramach naboru uzupełniającego. W naborze tym spłynęło 375 deklaracji spełniających wymogi formalne, w których wnioskodawcy ubiegają się o 483 instalacje odnawialnych źródeł energii. Na dzień 27 maja br. dostępnych jest łącznie 89 wolnych instalacji. W całym projekcie w naszym mieście instalacji takich pojawi się w suie 1034.

 

Jak przebiegnie losowanie? Na adresy email wnioskadawców przesłane zostały zaproszenia do wzięcia udziału w transmisji on-line w tym wydarzeniu, które przeprowadzone zostanie za pomocą platformy Clickmeeting. Wiadomość zatytułowano „Zaproszenie na wydarzenie Losowanie OZE”. Losowanie  można będzie obserwować również bezpośrednio na stronie internetowej miasta Tarnowskie Góry www.tarnowskiegory.pl

Ze względu na zagrożenie epidemiczne bezpośrednio w procedurze losowania wezmą udział wyłącznie członkowie komisji powołanej Zarządzaniem Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry.

Zarządzenie o losowaniu i regulamin można znaleźć tu: https://bip.tarnowskiegory.pl/a,89124,zarzadzenie-nr-8052020-burmistrza-miasta-tarnowskie-gory-z-dnia-26052020-r-w-sprawie-przyjecia-regul.html

Projekt: Odnawialne źródła energii poprawą jakości środowiska naturalnego na terenie Gmin Partnerskich: Tarnowskie Góry, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Krupski Młyn, Kuźnia Raciborska, Nędza, Lelów, Psary, Sośnicowice, Tworóg.” Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Przypominamy, że dzięki 52 mln zł unijnej dotacji na projekt, któremu liderujemy, w naszym mieście będzie do rozdysponowania około 20 mln zł na montaż odnawialnych źródeł energii. W ramach projektu  w naszej gminie możliwy będzie montaż ponad 1000 instalacji takich jak ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła i solary.
Tarnogórzanie, a także mieszkańcy 10 gmin partnerskich, którzy wezmą udział w projekcie, otrzymają instalacje OZE zamówione w przetargu organizowanym przez gminę i to gmina przez 5 lat po zakończeniu projektu będzie ich właścicielem. Po zakończeniu trwałości projektu instalacje zostaną przekazane na własność mieszkańcom.

Więcej o projekcie OZE: tu,  tu

 
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).