Środa, 28 lutego 2024r. | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Pokaż menu

OZE: nabór dodatkowy na kotły na biomasę

01 czerwca, 2020

W ramach naboru uzupełniającego na Odnawialne Źródła Energii dostępne są wyłącznie instalacje kotłów na biomasę. Na 22 instalacje złożono w konkursie uzupełniającym jedynie 14 wniosków, dlatego szansę na dofinansowanie 85 procent inwestycji ma 8 właścicieli domów.

Nabór jest uzpełnieniem ubiegotygodniowego losowania w ramach naboru dodatkowego. Przypominamy, że dzięki 52 mln zł unijnej dotacji na projekt OZE, któremu liderujemy, w naszym mieście będzie do rozdysponowania około 20 mln zł na montaż odnawialnych źródeł energii. W ramach projektu  w naszej gminie możliwy będzie montaż ponad 1000 instalacji takich jak ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła i solary.

W naborze dodatkowym miejsc “zwolnionych” po weryfikacji było  w sumie 89: 35 na fotowotaikę, 19 na solary, 11 i 2 na powietrzne pompy ciepła i 22 na kotły na biomasę.
Tarnogórzanie, a także mieszkańcy 10 gmin partnerskich, którzy wezmą udział w projekcie, otrzymają instalacje OZE zamówione w przetargu organizowanym przez gminę i to gmina przez 5 lat po zakończeniu projektu będzie ich właścicielem. Po zakończeniu trwałości projektu instalacje zostaną przekazane na własność mieszkańcom.

Nabór dokumentów zgłoszeniowych do udziału w projekcie prowadzony będzie od dnia 01.06.2020 do dnia 19.06.2020 r. do godziny 15.30 – decyduje data wpływu dokumentów do Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach.

Oryginalnie podpisany komplet dokumentów zgłoszeniowych należy złożyć, w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Nabór uzupełniający OZE”, do urn ustawionych przed siedzibami Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach przy ul. Rynek 4 oraz ul. Sienkiewicza 2 lub wysłać drogą pocztową.

Jedna osoba może złożyć/przesłać jedną deklarację udziału w projekcie.

Projekt będzie współfinansowany ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i wysokość dofinansowania dla Uczestnika wyniesie do 85% kosztów kwalifikowalnych.

Projekt realizowany będzie wyłącznie przypadku otrzymania dofinansowania na jego realizację ze środków RPO WSL na lata 2014-2020 i podpisania z IOK umowy o dofinansowanie.

Gmina Tarnowskie Góry zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego Regulaminu.

  1. Informacje dotyczące Regulaminu naboru zgłoszeń można uzyskać:
    • telefonicznie pod numerem telefonu: 504 957 952
    • wysyłając e-mail na adres: oze@tarnowskiegory.pl

WSZYSTKIE DOKUMENTY APLIKACYJNE, REGULAMIN I ZASADY MOŻNA ZNALEŹĆ TU.


 

„Odnawialne źródła energii poprawą jakości środowiska naturalnego na terenie Gmin Partnerskich: Tarnowskie Góry, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Krupski Młyn, Kuźnia Raciborska, Nędza, Lelów, Psary, Sośnicowice, Tworóg” planowanego do realizacji w ramach RPO WSL 2014-2020
Oś Priorytetowa IV Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna
Działanie 4.1 Odnawialne źródła energii Poddziałanie 4.1.3 Odnawialne źródła energii – konkurs

Informacja o wynikach losowania w naborze uzupełniającym: tu.

Więcej o projekcie OZE: tu,  tu
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).