Wtorek, 26 października 2021r. | Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana

OZE: nabór uzupełniający na kolektory słoneczne i pompy c.w.u.

16 września, 2021

Do końca roku potrwa nabór na 22 instalacje solarne oraz 5 pomp ciepła do centralnej wody użytkowej. Mieszkańcy mogą liczyć na dofinansowanie 85 % kosztów kwalifikowalnych w projekcie „Odnawialne źródła energii poprawą jakości środowiska naturalnego na terenie Gmin Partnerskich: Tarnowskie Góry, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Krupski Młyn, Kuźnia Raciborska, Nędza, Lelów, Psary, Sośnicowice, Tworóg”.

Nabór trwa do 31 grudnia br.
WSZYSTKIE DOKUMENTY APLIKACYJNE, REGULAMIN I ZASADY MOŻNA ZNALEŹĆ TUTAJ:

70 milionów złotych, w tym ponad 52 miliony unijnego dofinansowania, 11 gmin należących do 5 śląskich powiatów, 2646 budynków i 3598 ekologicznych instalacji, takich jak ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła i solary – to liczbowe podsumowanie ekologicznego projektu, którego liderem jest gmina Tarnowskie Góry. Dzięki projektowi w naszym mieście na montaż odnawialnych źródeł energii będzie do rozdysponowania około 20 mln zł! Oznacza to, że 1000 instalacji pojawi się w 760 tarnogórskich gospodarstwach domowych!

Całkowita wartość projektu to blisko 70 mln zł. Dla Gminy Tarnowskie Góry to kwota 21 661 935,36 zł, gdzie dofinansowanie wynosi 16 323 937,20 zł (dofinansowanie UE: 13 765 568,80 zł, krajowe środki budżetu państwa: 2 558 368,40 zł).

Zaczynamy montaż instalacji OZE!

Odnawialne Źródła Energii – 3598 instalacji w 11 gminach!

Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.