Sobota, 1 kwietnia 2023r. | Imieniny: Teodory, Grazyny, Ireny
Pokaż menu

Pani Ela skończyła właśnie sto dwa lata!

07 listopada, 2022

Dla Pani Eli Dobrzańskiej i jej najbliższych miniona sobota była wyjątkowa – tarnogórzanka skończyła 102 lata!

Urodziła się 5 listopada 1920 roku w Niemczech. Do Polski przybyła za wojenną miłością, a dokładniej do Mikołowa, w którym mieszkała blisko 55 lat, a w 2013 roku to Tarnowskie Góry stały się jej domem.
Serdeczna jubilatka doczekała się syna i dwóch córek, 6 wnuków i 10 prawnuków. To właśnie jeden z wnuków, był głównym powodem, dlaczego pani Ela znalazła się w Tarnowskich Górach – sprowadziła go tu miłość (historia lubi się powtarzać, prawda?:)), a konkretnie do ”Pogodnej Jesieni” gdzie razem z córką Pani Kierownik Pensjonatu opiekują się seniorami.
Ze strony Urzędu Miejskiego złożyliśmy życzenia, wręczyliśmy kwiaty i kosz ze słodyczami. Nie bez powodu: Jubilatka je uwielbia, a więc wniosek jest prosty – sekretem długowieczności jest nieodmawianie sobie przyjemności w życiu! Wszystkiego najlepszego!

Galeria
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).