Sobota, 2 marca 2024r. | Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla
Pokaż menu

Park Repecki – przewodnik

17 lipca, 2020

23-stronicowy przewodnik przedstawiający ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczną po parku okalającym Górnośląskie Centrum Chorób Serca można zobaczyć i pobrać z naszej strony internetowej.

Wydaną przez GCR Repty przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Gospodarki Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej książeczkę można było dostać w ubiegłym roku w Punkcie Informacji o Mieście. Papierowe wersje już się skończyły, dlatego teraz każdy może zapoznać się z wydawnictwem w wersji elektronicznej.

Przewodnik jest rozszerzeniem informacji, które w Parku Repeckim można znaleźć na 18 postawionych tam tablicach. Długość trasy proponowanej w spacerze to 1,4 km.

W publikacji opisane są ptaki, drzewa, krzewy, nietoperze i inne zwierzęta żyjące nie tylko w Parku, ale i całej Dolinie Dramy. We wstępie opisano także najważniejsze atrakcje Tarnowskich Gór.

Załącznik poniżej

Pliki do pobrania
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).