Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

Park Repecki: ścieżki będą oświetlone

17 sierpnia, 2023

Po ubiegłorocznym wykonaniu asfaltowej nakładki na ścieżce pieszo-rowerowej w Parku Repeckim przyszedł czas na instalację na trasie do Sztolni Czarnego Pstrąga (i nie tylko tam) oświetlenia.

Po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy w przyszłym tygodniu wykonawcy zostanie przekazany plac budowy pod instalację 44 nowych i wymianę 14 starych latarni na trasie od ulicy Repeckiej przez Szyb Sylwester i Ewa oraz pomiędzy bramą główną a rondem z drugiej strony Parku.
Nowe oświetlenie, które poprowadzi turystów do Sztolni, będzie podwójnie energooszczędne: będzie ledowe i inteligentne, czyli włączać będzie się tylko wtedy, kiedy na trasie pojawi się ludzie.
Prace instalacyjne, które mają porwać do końca listopada, będą – z uwagi na dobro rosnących przy ścieżce drzew i ich korzeni – wykonane metodą bezwykopową. Wszystkie kable poprowadzone będą za pomocą odwiertów.
Przy okazji instalacji kabla do oświetlenia nowa sieć położona zostanie także na trasie do zabudowań Sztolni.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).