Środa, 29 marca 2023r. | Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Pokaż menu

Park Wodny: w marcu startuje przebudowa

21 lutego, 2023

1 marca ma wystartować modernizacja budynku Parku Wodnego. Zmiany dotyczyć będą strefy saun i siłowni na parterze budynku oraz całego I piętra. To oznacza, że te pomieszczenia na czas przebudowy będą nieczynne.

W końcu ubiegłego tygodnia Agencja Inicjatyw Gospodarczych dostała pozytywną decyzję z Banku Gospodarstwa Krajowego o wsparciu realizacji tego projektu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.
– Chcemy zupełnie zmienić naszą strefę saun. Zostanie ona rozbudowana i ponad dwukrotnie zwiększy swoja powierzchnię – mówi Prezes Agencji Michał Fajer.
 
Docelowo strefa saun ma zajmować powierzchnię ok. 350 m kw.. Po zakończeniu prac na użytkowników czekać będzie sauna eventowa umożliwiająca organizację seansów saunowych, sauny fińskie, sauny parowe, grota lodowa, sauna solna oraz sauna ziołowa. Dodatkowo klienci będą mieli do dyspozycji miejsce do wypoczynku wyposażone w tężnię solankową i podgrzewane leżanki.
Siłownia zostanie przeniesiona na I piętro budynku, które zmieni swoją funkcję. Po planowanej przebudowie w miejscu nieczynnych dzisiaj restauracji, biur oraz punktów usługowych powstanie nowoczesny klub fitness o powierzchni ponad 1000 metrów kwadratowych, gdzie prócz dużo większej siłowni składającej się z maszyn stosowych i półwolnych znajdą się strefy kardio, wolnych ciężarów, sala do zajęć fitness, treningu funkcjonalnego oraz treningu dla osób początkujących i starszych. Ponadto klub zostanie wyposażony w nowe zaplecze szatniowe. Całość połączona będzie klatką schodową z parterem i umożliwi korzystanie klientom siłowni z oferty basenu i saunarium.
Zmodernizowana zostanie także strefa gastronomiczna i sklepik sportowy na I piętrze, toaleta dla klientów przy kasach na parterze i szatnie dla pracowników na parterze i poziomie -1. W ramach projektu cały obiekt zostanie dostosowany do obecnie obowiązujących przepisów przeciwpożarowych.
– Zdajemy sobie sprawę, iż prowadzone prace mogą stanowić utrudnienia, ale postaramy się aby był one dla Państwa jak najmniej dokuczliwe 0 wyjaśnia Fajer.
1 marca wyłączone z eksploatacji zostaną obecne sauny i siłownia, bo tam rozpoczną się intensywne prace. W kolejnych miesiącach wyłączony zostanie bar i sklepik sportowy na pierwszym piętrze. O dokładnej dacie zamknięcia ww. punktów jeszcze Państwa powiadomimy. Chociaż samych remontów, nikt nie lubi liczymy, że z ich efektów zadowoleni będziemy wszyscy. Najważniejsze jest iż sam basen zarówno sportowy jak i baseny rekreacyjne łącznie z szatniami działać będą bez zmian.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).