Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

Październik w kinie Olbrzym

24 września, 2020

Miejskie kino “Olbrzym” wznowiło działalność. Co będzie można zobaczyć w październiku? Wśród wielu interesujących projekcji zobaczymy „25 LAT NIEWINNOŚCI. SPRAWA TOMKA KOMENDY” – film, w którym odtwórcą roli głównej jest tarnogórzanin Piotr Trojan. Po filmie spotkanie z aktorem!

4 października – niedziela

15:00 „SAMSAM” (2019) Francja, reż. T. de Kermel [77 min] – animacja, DUBBING, BO, wstęp 13/16 zł
Samsam z grupą przyjaciół przemierza kosmos w poszukiwaniu zaginionej supermocy.

17:15 SPUTNIK NAD POLSKĄ: „NIEDZIELA” (2019) Rosja, reż. S. Proskurina [82 min] – dramat, NAPISY, 15+, wstęp 8/10 zł
Parafrazując tytuł legendarnego opowiadania Aleksandra Sołżenicyna, można by najnowszy film Swietłany Proskurinej nazwać „Jeden dzień z życia Dmitrija Tieriechowa”. Ten jeden dzień to „dzień święty”. Tyle że niedziela głównego bohatera w niczym nie przypomina rodzinnego i radosnego święta. Zresztą czy może być inaczej, skoro chwilę wcześniej otrzymuje on pocztą mailową lapidarnie złowieszczą wiadomość: „Wkrótce umrzesz”?

19:15 „PĘTLA” (2020) Polska, reż. P. Vega [120 min] – sensacyjny, 17+, wstęp 13/16 zł
Pozorny zbieg okoliczności łączy losy policjanta Daniela (Antoni Królikowski) oraz dwóch braci bliźniaków z Ukrainy. Dzięki informacjom uzyskanym od Żeni i Alexa oraz ich kontaktom z lokalnym półświatkiem, młody stróż prawa szybko awansuje i zostaje oficerem Centralnego Biura Śledczego.

9 października – piątek

19:00 „TENET” (2020) Kanada, USA, Wielka Brytania, reż. C. Nolan [150 min] – thriller, akcja, sci-fi, NAPISY, 13+, wstęp 13/16 zł
Uzbrojony tylko w jedno słowo — Tenet — bohater przenika w mroczny świat międzynarodowych szpiegów, próbując ocalić ludzkość. Do tego jednak nieodzowne okazuje się skorzystanie ze zjawiska wykraczającego poza czas realny.

10 października – sobota

15:00 „SŁYNNY NAJAZD NIEDŹWIEDZI NA SYCYLIĘ” (2019) Francja, Włochy, reż. L. Mattotti [82 min] – animacja, DUBBING, 8+, wstęp 13/16 zł
Animowana baśń o istnieniu odmiennych od siebie światów, poszukiwaniu tożsamości oraz potędze miłości i władzy na podstawie książki Dino Buzzatiego. Początkiem niezwykłej przygody jest zaginięcie królewskiego syna. Targany tęsknotą Leoncjo, władca sycylijskich niedźwiedzi, wyrusza wraz z poddanymi do krainy człowieka na poszukiwania potomka.

17:00 „BĄDŹ SOBĄ, CZYLI NIEOPOWIEDZIANA HISTORIA ALICE GUY-BLACHÉ” (2018) USA, reż. P. B. Green [103 min] – dokumentalny, NAPISY, 13+, wstęp 13/16 zł
Kino biograficzne czy trzymające w napięciu detektywistyczne śledztwo? Dokument zrealizowany przez Pamelę B. Green łączy w sobie elementy jednego i drugiego. Nie może być inaczej, skoro bohaterką tej niezwykłej opowieści jest postać tak nietuzinkowa jak pionierka kinematografii, uznawana za pierwszą reżyserkę w historii X Muzy Alice Guy-Blaché.

19:30 Kino z Chemetem: „MAŁE SZCZĘŚCIA” (2020) Belgia, Francja, reż. D. Cohen [100 min] – komedia, NAPISY, 13+, wstęp 8/10 zł
Opowieść o prawdziwej przyjaźni oraz poszukiwaniu tych krótkich chwil, które często mogą dać nam ogromny zastrzyk pozytywnej energii na całe życie.

16 października – piątek

18:30 Projekcja filmu „25 LAT NIEWINNOŚCI. SPRAWA TOMKA KOMENDY” oraz spotkanie z odtwórcą roli głównej Piotrem Trojanem
Film oparty na prawdziwej historii Tomasza Komendy, który niewinnie został skazany za morderstwo na 25 lat pozbawienia wolności. Po 18 latach spędzonych w więzieniu, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego. W roli głównej zobaczymy tarnogórzanina Piotra Trojana. Po filmie odbędzie się spotkanie aktora z publicznością Tarnowskich Gór.

Wstęp na spotkanie i film: 16/20 zł

 18 października – niedziela

14:30 „MULAN” (2020) USA, reż. N. Caro [115 min] – fantasy, przygodowy, DUBBING, 12+, wstęp 13/16 zł
Kobieta o imieniu Hua Mulan przebrana za mężczyznę zaciąga się do cesarskiej armii, aby pomóc swojemu schorowanemu ojcu.

17:00 „25 LAT NIEWINNOŚCI. SPRAWA TOMKA KOMENDY” (2020) Polska, reż. J. Holoubek [118 min] – dramat, 16+, wstęp 13/16 zł
Tomasz Komenda miał 23 lata, kiedy jego normalne życie zostało brutalnie przerwane. Z dnia na dzień został zatrzymany, wtrącony do więzienia i oskarżony o morderstwo. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie. W końcu, po 18 latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego. W roli głównej Piotr Trojan.

19:30 „JAK NAJDALEJ STĄD” (2020) Irlandia, Polska, reż. P. Domalewski [98 min] – dramat, komedia, 16+, wstęp 13/16 zł
Ola to zbuntowana nastolatka, która marzy o własnym samochodzie i większej życiowej samodzielności. Niespodziewane i tragiczne wiadomości z Irlandii, gdzie od lat pracuje jej ojciec, sprawiają, że wyrusza sama w daleką podróż. Los przeznacza jej nie lada wyzwanie – w imieniu rodziny ma sprowadzić ciało zmarłego do Polski.

24 października – sobota

14:30 „PINOKIO” (2019) Francja, Wielka Brytania, Włochy, reż. M. Garrone [125 min] – fantasy, DUBBING, 8+, wstęp 13/16 zł
Pewnego dnia w ręce poczciwego stolarza o imieniu Gepetto wpada kawałek drewna. Mężczyzna od samego początku czuje, że w tym z pozoru martwym przedmiocie kryje się jakaś magiczna siła. Postanawia wystrugać z niej postać chłopca. Niespodziewanie stworzona przez niego figurka ożywa – potrafi mówić, śmiać się, skakać i biegać. Gepetto nadaje mu imię: Pinokio.

17:15 „JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ” (2020), Polska, reż. A. Wieczur-Bluszcz [119 min] – komedia obyczajowa, 13+, wstęp 13/16 zł
Kontrowersyjny program telewizyjny „Music Race” poszukuje muzycznych talentów na terenie całej Polski. O tym, przed kim otworzą się wszystkie drzwi, a komu na głowie wyląduje kubeł zimnej wody, zdecyduje wyjątkowe jury: niegdyś popularny piosenkarz Olo (Maciej Zakościelny), królowa social mediów Ewa (Julia Kamińska) i grająca samą siebie pierwsza dama polskiego jazzu – Urszula Dudziak.

19:45 „25 LAT NIEWINNOŚCI. SPRAWA TOMKA KOMENDY” (2020) Polska, reż.         J. Holoubek [118 min] – dramat, 16+, wstęp 13/16 zł

 25 października – niedziela

14:30 „MULAN” (2020) USA, reż. N. Caro [115 min] – fantasy, przygodowy, DUBBING, 12+, wstęp 13/16 zł

17:00 „SZARLATAN” (2020) Czechy, Irlandia, Polska, Słowacja, reż. A. Holland [100 min] – dramat, 16+, wstęp 13/16 zł
Zapierająca dech w piersiach historia człowieka obdarzonego wyjątkowymi zdolnościami, osadzona na tle wydarzeń totalitarnych lat pięćdziesiątych. Agnieszka Holland w swoim najnowszym filmie przywołuje legendarną postać czeskiego zielarza Jana Mikolášeka.

19:15 „SKANDAL. EWENEMENT MOLESTY” (2020) Polska, reż. B. Paduch [69 min] – dokumentalny, 16+, wstęp 13/16 zł
Historia kilku chłopaków, zafascynowanych MTV, na ursynowskim blokowisku w połowie lat 90., którzy postanowili założyć kultowy skład Mistic Molesta.

30 października – piątek

18:30 HALLOWEEN W MIEJSKIM KINIE OLBRZYM: „COCO” (2017) USA, reż.           L. Unkrich, A. Molina [109 min] – animacja, familijny, przygodowy, DUBBIG, 8+, wstęp 13/16 zł
Przypominamy znakomitą animację studia Walt Disney Pictures. Miguel jest chłopcem, który marzy o byciu znanym muzykiem. Z tajemniczych powodów sprzeciwia się temu jego rodzina. Podczas barwnego meksykańskiego święta Dia de los Muertos chłopiec odkrywa, że jego zapomniany prapradziadek – rodzinna „czarna owca”, był słynnym piosenkarzem.

 

 
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).