Środa, 29 listopada 2023r. | Imieniny: Blazeja, Saturnina
Pokaż menu

PKP usunie drzewa w rejonie budowy Centrum Przesiadkowego

20 lutego, 2023

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Zakład Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach poinformował Urząd Miejski w Tarnowskich Górach, że 21 lutego rozpoczyna wycinkę drzew w rejonie placu budowy Centrum Przesiadkowego w Tarnowskich Górach.

Rozkopany plac budowy pod centrum przesiadkowe. W oddali budynek dworca kolejowego w Tarnowskich Górach. Po prawej stronie tory kolejowe i kilkadziesiąt drzew w linii równoległej do torów.

Zgodę na wycinkę 25 drzew (kasztanowce pospolite i robinie akacjowe) podpisała naczelnik Wydziału Inwestycji Drogowych Starostwa Powiatowego. PKP wystąpiły o zgodę powołując się na przepisy (rozporządzenie ministra infrastruktury z 7 sierpnia 2008 roku) określające odległość drzew i krzewów od linii kolejowych.

Zdaniem PKP, co potwierdzili urzędnicy Starostwa, drzewa rosną zbyt blisko linii kolejowej, a stan i wysokość niektórych z tych drzew zagrażają ruchowi kolejowemu.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).