Poniedziałek, 24 stycznia 2022r. | Imieniny: Felicji, Franciszka, Rafa?a

Pluszowe misie – miejski prezent dla dzieci, które przychodzą na świat w Tarnowskich Górach

01 grudnia, 2021

100 ufundowanych przez Urząd Miejski pluszaków trafiło dziś na tarnogórską porodówkę w ramach prowadzonej przez szpital akcji „Warto rodzić w Tarnowskich Górach”. Prezent z rąk burmistrza Arkadiusza Czecha odebrali: prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego im. B. Hagera – Sebastian Grabowski, ordynator oddziału Ginekologiczno – Położniczego dr n. med. Adam Tiszler (inicjator akcji) i oddziałowa Małgorzata Żółkiewicz. Misie będą odtąd sympatyczną pamiątką dla każdego dziecka, które przyjdzie na świat w tarnogórskiej porodówce. Pierwsze mamy już cieszą się z miłego miejskiego prezentu.

Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.