Sobota, 2 marca 2024r. | Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla

Pniowiec: kolejny gwarek na Barbórkę

28 listopada, 2023

Posąg z metalu trzymał będzie w ręce „pniok”, bo wkrótce stanie w Pniowcu. Oficjalne jej odsłonięcie rzeźby nastąpi w sobotę 2 grudnia o godz. 12:30!

Jedenasta figura  Gwarka stanie na skwerze przy ul. Jagodowej i Okrężnej.

Jednocześnie przypominamy, że to nie koniec atrakcji związanych z tegoroczną Barbórką! W Tarnowskich Górach brać górnicza będzie ten dzień hucznie świętowała również w niedzielę, 10 grudnia. Pochód wyruszy z Placu Wolności o godz. 11:30. Przy dźwiękach górniczej orkiestry przejdzie ul. Krakowską. Na rynku nastąpi uroczyste powitanie przez władze miasta.

Później wszyscy przemaszerują do kościoła pw. Św. Ap. Piotra i Pawła, gdzie o 12.30 odbędzie się uroczysta msza święta.

Barbórka 2022 – 10. figura Gwarka odsłonięta!

Dziewiąty gwarek stanął w Opatowicach

Trzeci gwarek Alojza stanie w Bobrownikach Śląskich

Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.