Środa, 24 lipca 2024r. | Imieniny: Kingi, Krystyny
Pokaż menu

Pniowiec: plac zabaw – wkrótce rusza budowa

12 marca, 2024

Zaplanowana jeszcze na ubiegły rok budowa placu przy Okrężnej wystartuje wkrótce. Koniec prac najpóźniej latem.

Teren na plac miasto kupiło do prywatnego właściciela w grudniu 2021 roku. Bez tego nie byłoby w tej dzielnicy miejsca na urządzenie skweru.

Na miejscu, na bezpiecznej, syntetycznej nawierzchni, znajdzie się m.in. strefa z urządzeniami do ćwiczeń siłowych oraz street work out, strefa do gier terenowych, ping-ponga i piłkarzyków, boisko do gry w boule, zjeżdżalnia, huśtawki, krzywe zwierciadła, uniwersalny zestaw zabawowy,  domek dla dzieci, labirynt oraz karuzela.

Ponadto znajdzie się tam ogrodzenie, oświetlenie i odwodnienie . Oprócz tego będzie miejsce na piaskownicę, zieleń, ławki, kosze na śmieci, a także stojaki rowerowe i miejsca do postoju samochodów.

Inwestycja na zajmującej 0,13 ha działce zakupionej przez miasto na potrzeby placu miała zostać wykonana już w ubiegłym roku, ale na drodze stanęły komplikacje natury formalnej. Aby urządzenia stanęły w przewidzianych miejscach, trzeba było specjalnej zgody ministerstwa infrastruktury (chodził o odległość od drogi). Dopiero po jej uzyskaniu można było zakończyć projektowanie.

W ubiegłym tygodniu starostwo wydało już zgodę na budowę, wykonawca powinien wejść na plac budowy lada dzień.

Galeria

Pniowiec: plac zabaw coraz bliżej. Miasto chce kupić działkę
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).