Poniedziałek, 2 października 2023r. | Imieniny: Teofila, Dionizego, Slawomira
Pokaż menu

Pochwała inteligencji na Górnym Śląsku

19 lipca, 2023

Klubu „Pochwała inteligencji na Górnym Śląsku” zapraszana na spotkanie z człowiekiem renesansu – doktorem fizyki (cząstki elementarne), pracownikiem naukowym Europejskiego Laboratorium Fizyki Cząstek (CERN) i politechniki w Akwizgranie, tłumaczem literatury niemieckiej i polskiej, pisarzem, także technikiem mechanikiem i ślusarzem oraz Górnoślązakiem – Michaelem Sową.

Michael Sowa debiutował w 2021 r. powieścią „Tam, gdzie nie pada”. W 2022 r. nakładem wydawnictwa Lira ukazała się kolejna książka – śląska saga „Czereśnie od Świętej Anny”. Akcja obydwu toczy się pośród Górnoślązaków, a fabuła drugiej rozpoczyna nie gdzie indziej, jak w… Tarnowskich Górach.

Na rozmowę z Michaelem Sową o literaturze, o Górnym Śląsku, historii i teraźniejszości regionu, a być może także o fizyce i cząstkach elementarnych zapraszamy w czwartek, 3 sierpnia 2023 r. o godz. 18 do Pałacu w Rybnej w Tarnowskich Górach.

Wstęp – jak zawsze – wolny.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).