Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Podcienia: prace do poprawy

18 stycznia, 2023

Czekaliśmy na zakończenie tych prac wszyscy. Podcienia w zabytkowych kamienicach przy tarnogórskim Rynku to miejsce ważne dla mieszkańców, miasta, gości… Dlatego widok murów zaledwie miesiąc po zakończeniu remontu bardzo nas zaniepokoił i zmusił – mimo że kamienice nie należą do miasta – do natychmiastowej reakcji.

Kamienice z podcieniami przy tarnogórskim Rynku należą do prywatnych właściciel. To prywatni właściciele wybrali i podpisali umowę z firmą, która podcienia odnowiła. W związku z tym, że kamienice są zabytkami, zgodę na remont dał konserwator zabytków. Służby konserwatorskie w grudniu odebrały prace bez uwag.

Urząd Miejski – za zgodą Rady Miejskiej – miał jednak w tym remoncie swój udział: przeznaczył na ten cel dotację. Dlatego, zaniepokojeni stanem podcieni (zdjęcie górne), wystąpimy do zarządcy o złożenie wyjaśnień i wezwiemy do przywrócenia należytego stanu podcieni (jak powinno być i jakiś czas było, pokazuje zdjęcie dolne).

Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).