Środa, 28 lutego 2024r. | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Pokaż menu

Pół tysiąca gości w zabytkowej kopalni!

15 czerwca, 2020

Blisko 320 osób odwiedziło Zabytkową Kopalnię Srebra – obiekt światowego dziedzictwa Unesco podczas minionego długiego weekendu! Od 6 czerwca, czyli z chwilą otwarcia kopalni, po 3-miesięcznej przerwie, zabytkowe podziemia wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, a także docenione przez Polską Organizację Turystyczną Złotym Certyfikatem zwiedziło ponad pół tysiąca osób!

– Obiekt utrzymuje się w większości ze sprzedaży biletów wstępu. Kopalnią Srebra zarządza Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. Nie otrzymujemy na funkcjonowanie żadnych środków publicznych, dlatego tym bardziej jesteśmy wdzięczni, że tak chętnie nas odwiedzacie, w naszym obiekcie UNESCO – mówią przedstawiciele SMZT.
My też dziękujemy! 💛💛💛
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).