Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Półmaraton Tarnogórski już w niedzielę!

23 sierpnia, 2023

Już w tę niedzielę (27 sierpnia) w naszym mieście odbędzie się wielkie sportowe wydarzenie – 4. PKO Tarnogórski Półmaraton . Impreza wraca po kilku latach przerwy, a w półmaratonie i w Srebrnej Dyszce (bieg na 10 km) weźmie udział blisko 800 biegaczy!

Zawodnicy pobiegną ulicami naszego miasta, w związku z czym od godziny 9:00  do 11:30  pojawią się utrudnienia w ruchu drogowym.
Niektóre odcinki ulic będą częściowo wyłączone z ruchu, a niektóre mogą zostać całkowicie wyłączone.
Nad organizacją ruchu będą czuwały służby porządkowe.
Bieg rozpocznie się na Rynku, a następnie będzie przebiegał przez następujące ulice:
Krakowska, Bytomska, Legionów, Ogrodowa, Rudna, Łomnickiego, Gliwicka, Wyszyńskiego, Wyspiańskiego, Opolska, Towarowa, Wincentego Pola, Grzybowa, Chemików, Czarnohucka, Sienkiewicza, Piłsudskiego, Tylna.
Całą trasę można zobaczyć w mapach Google tutaj:
Na naszym biegu pojawi się w niedzielę znakomita polska biegaczka na 800 metrów, jako ambasadorka programu PKO Bank Polski Biegajmy Razem , Joanna Jóźwik.
Joanna Jóźwik jest brązową medalistką mistrzostw Europy w Zurychu (2014) , w halowych mistrzostwach Europy w Toruniu (2021) zajęła 2 miejsce , a w Pradze (2015) miejsce 3 . Podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro (2016), fantastyczny bieg i rekord życiowy (1:57,37!) zapewnił jej 5 miejsce.
UWAGA: Można się jeszcze osobiście zapisać na bieg w biurze zawodów (w C H U Hala) 25, 26 i 27 sierpnia.
???? 25 i 26 sierpnia – od 10:00 do 20:00
???? 27 sierpnia – od 7:00 do 8:00
Płatność tylko gotówką ????:
• mieszkańcy powiatu tarnogórskiego – 70 zł
• pozostałe osoby – 80 zł
Zapraszamy i do zobaczenia na starcie 27 sierpnia!

Półmaraton PKO w Tarnowskich Górach

Uczestnicy 4. PKO Tarnogórskiego Półmaratonu mogą wziąć udział w akcji charytatywnej „biegnę dla…” i pomóc chorej dziewczynce. Wystarczy, że do koszulki startowej przypną kartkę z napisem „biegnę dla Zosi” i dotrą z nią do mety. Organizatorem akcji jest Fundacja PKO Banku Polskiego.
Do akcji „biegnę dla Zosi” może dołączyć każdy uczestnik 4. PKO Tarnogórskiego Półmaratonu odbywającego się w niedzielę 27 sierpnia 2023 r. w Tarnowskich Górach. W zamian za zaangażowanie biegaczy Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę w kwocie 10 000 zł na konto organizacji, w której dziewczynka jest podopieczną – Fundacji Serca dla Maluszka.
10-cio miesięczna Zosia cierpi na wodogłowie i oczopląs. Wymaga stałej opieki medycznej i rehabilitacji, aby w przyszłości jej życie było jak najbardziej zbliżone do normalnego.
Kartki-identyfikatory akcji „biegnę dla Zosi” będzie można odbierać w biurze zawodów w czasie jego pracy u przedstawicieli PKO Banku Polskiego.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).