Piątek, 22 stycznia 2021r. | Imieniny: Anastazego, Wincentego
Pokaż menu

Pomagamy w dowozie na szczepienia osób 80+ oraz 70+

12 stycznia, 2021

Rząd Rzeczpospolitej Polskiej uruchomił Narodowy Program Szczepień przeciwko wirusowi SARS-COV19. 15 stycznia ruszą zapisy na szczepienia. Urząd Miejski pomaga w dowozie osób w wieku 80+ i 70+, które nie są same w stanie dotrzeć do punktu szczepień. W tym celu uruchamiamy specjalną infolinię, za pomocą której można, po uprzednim zapisaniu się na szczepienie, zgłosić chęć skorzystania z dojazdu.

Pielęgniarka ze strzykawką i szczepionką

Zdaniem WHO, rządów państw oraz naukowców, wyłącznie powszechne szczepienia są w stanie powstrzymać pandemię COVID-19 i przywrócić normalne funkcjonowanie społeczeństw.

Szczepienie będzie realizowane dwukrotnie. Rejestracji do szczepienia możecie Państwo dokonać w następujących terminach:

– Od 80 roku życia – wszystkie osoby urodzone w roku 1941 oraz osoby starsze – rozpoczęcie procesu rejestracji na szczepienie – 15 stycznia br., prawdopodobne rozpoczęcie szczepień – 25 stycznia br. 

– Od 70 roku życia – wszystkie osoby urodzone w roku 1951 oraz osoby starsze – rozpoczęcie procesu rejestracji na szczepienie – 22 stycznia 2021 roku, prawdopodobne rozpoczęcie szczepień – termin nieokreślony.

Rejestracji do szczepienia może dokonać pacjent osobiście poprzez rządowy portal
e-Pacjent lub pod numerem infolinii 989, za pośrednictwem lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej w przychodni lekarskiej, świadczącej Państwu na co dzień usługi zdrowotne lub bezpośrednio w punkcie szczepień. Podczas rejestracji do systemu szczepień, wyznaczone zostaną Państwu 2 terminy podania dawki preparatu.

Więcej informacji w tym zakresie uzyskacie Państwo na rządowej INFOLINII:

989

Samorządy lokalne zobowiązano do udziału w akcji szczepień poprzez ułatwienie dostępu do punktów szczepień osobom:

– z niepełnosprawnościami ruchowymi,
– sprawnym ruchowo ale z ograniczeniami komunikacyjnymi (niezdolność do samodzielnego dotarcia do punktu szczepień z racji wieku, uwarunkowań społecznych, rodzinnych, i.t.p.).

Zadaniem samorządu lokalnego będzie zorganizowanie takim osobom transportu.

W celu sprawnego przeprowadzenia akcji transportowej, gmina Tarnowskie Góry uruchamia od dnia 15 stycznia b.r., czynną od poniedziałku do piątku, w godzinach miejską INFOLNIĘ:

(32) 39 33 895 – czynna w godzinach 8.00 – 15.00
504 958 079   – czynna w godzinach 8.00 – 21.00

Pod numerami tym będziecie mogli Państwo uzyskać informację oraz zarejestrować się, w celu zapewnienia sobie w określonym, zarezerwowanym dla Państwa czasie,

przejazdu z miejsca zamieszkania do punktu szczepienia i z powrotem.

UWAGA! 

Rejestracja chęci skorzystania z miejskiej usługi transportowej wymaga znajomości miejsca i terminu szczepienia, a więc   wcześniejszego zarejestrowania się w Narodowym Programie    Szczepień  i  wyznaczenia przez ten system osobie chętnej do zaszczepienia się terminów i miejsca zaszczepienia.

 

 
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).