Poniedziałek, 2 października 2023r. | Imieniny: Teofila, Dionizego, Slawomira
Pokaż menu

Posiłek w szkole i w domu

25 lipca, 2023

Dzięki rządowemu dofinansowaniu stołówki w siedmiu szkołach dostaną po wakacjach dodatkowe, nowe wyposażenie.

Wszystko dzięki dofinansowaniu w ramach wieloletniego rządowego programu  „POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU” na lata 2019-2023 – MODUŁ 3. Dofinansowanie wynosi  560 tys. zł, wartość całego projektu to 700 tys. zł.

Jednym z elementów Programu „POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU” jest zapewnienie dzieciom i młodzieży w wieku szkolnym zjedzenia gorącego posiłku przygotowanego w stołówce szkolnej. Celem modułu 3 Programu jest zapewnienie wsparcia finansowego organom prowadzącym na tworzenie warunków umożliwiających  spożywanie przez uczniów posiłku w trakcie pobytu w szkole.

W ramach dofinansowania Gmina Tarnowskie Góry otrzymała środki na doposażenie stołówek siedmiu szkolnych w:
Szkole Podstawowej Nr 3 im. ks. Franciszka Blachnickiego w Tarnowskich Górach
Szkole Podstawowej Nr 6 im. Alfonsa Zgrzebnioka w Tarnowskich Górach
Szkole Podstawowej Nr 10 w Tarnowskich Górach
Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 13 w Tarnowskich Górach
Szkole Podstawowej Nr 14 w Tarnowskich Górach
Szkole Podstawowej Nr 15 im Gwarków Tarnogórskich w Tarnowskich Górach
Szkole Podstawowej Nr 16 w Tarnowskich Górach

Dzięki dofinansowaniu wymienione stołówki dostaną nowy sprzęt kuchenny taki jak m.in. piece, lodówki, garnki, miksery, okapy, wózki, stoły, regały magazynowe, szafki czyli wszystko, co potrzebne do przygotowania szkolnych obiadów.

W tej  chwili trwają zakupy sprzętu, gotowanie przy ich pomocy zacznie się po wakacjach.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).