Środa, 4 października 2023r. | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
Pokaż menu

Poznaj Polskę czyli uczniowie zwiedzają kraj

19 czerwca, 2023

650 tarnogórskich uczniów skorzysta dzięki rządowemu wsparciu z programu Poznaj Polskę z wycieczek szkolnych w tym i przyszłym roku szkolnym.

Gmina Tarnowskie Góry otrzymała dofinansowanie ze środków budżetu państwa na realizację Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą ,,Poznaj Polskę”.

Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne szkoły w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Całkowity koszt zadania – 152 670 zł
Kwota dofinansowania – 104 032 zł
Wkład własny – 48 638 zł

Przyznawane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczane są na dofinansowanie wycieczek szkolnych klas I-III, klas IV-VIII szkół podstawowych.

Wsparciem finansowym objęto następujące szkoły:

  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Ks. Franciszka Blachnickiego w Tarnowskich Górach
  • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Królowej Jadwigi w Tarnowskich Górach
  • Szkoła Podstawowa nr 11 im. Władysława Broniewskiego w Tarnowskich Górach
  • Szkoła Podstawowa nr 12 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Tarnowskich Górach
  • Szkoła Podstawowa nr 16 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Tarnowskich Górach

 

Wycieczki zostaną zorganizowane zgodnie z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra Edukacji i Nauki.

W sumie dzięki wsparciu zorganizowanych będzie 14 wycieczek. Uczniowie wyjadą m.in. do Wisły, Pszczyny, Wrocławia, Warszawy i Krakowa.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).