Sobota, 15 czerwca 2024r. | Imieniny: Wita, Jolanty
Pokaż menu

Prestiżowe wyróżnienie Rady Europy dla Tarnowskich Gór

06 września, 2023

Nasza gmina otrzymała Europejski Znak Jakości Zarządzania w Samorządzie Terytorialnym!!! To inicjatywa Rady Europy, która nagradza i promuje najlepsze praktyki w zarządzaniu samorządem lokalnym. Spośród prawie 3000 jednostek samorządu terytorialnego certyfikaty uzyskały jedynie 3 gminy i 1 powiat!

Nagrodę odebrał Burmistrz Arkadiusz Czech w środę wieczorem na gali w Warszawie Podczas VIII Krajowego Kongresu Sekretarzy.

W imieniu Rady Europy Fundacja Rozwoju Demokracji przyznaje wyróżnienie gminom i powiatom, które osiągnęły najwyższe standardy zarządzania zgodne z 12 zasadami określonymi przez Radę Europy, w tym

  • udział obywateli, uczciwy przebieg wyborów i reprezentacja,
  • szybkość reagowania,
  • efektywność i skuteczność,
  • otwartość i jawność,
  • przestrzeganie prawa,
  • należyte zarządzanie finansami.

Spośród prawie 3000 jednostek samorządu terytorialnego certyfikaty uzyskały jedynie 4 jednostki. Prócz Tarnowskich Gór to gminy Andrychów, Strawczyn i Powiat Tarnogórski.

Burmistrz podziękował wszystkim urzędnikom tarnogórskiego Urzędu Miejskiego, a w szczególności Pani Sekretarz, którzy na to wyróżnienie ciężko pracowali. I zadeklarował, że wyróżnienie to też zobowiązanie do dalszej dobrej pracy.

Galeria
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).