Piątek, 22 stycznia 2021r. | Imieniny: Anastazego, Wincentego

Prognoza na dziś i jutro: śnieg i oblodzenie

13 stycznia, 2021

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy – Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie o opadach śniegu i wystąpieniu oblodzenia.

Dziś do godz. 19:30:

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu, miejscami o 8 cm. Temperatura maksymalna od -1°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

Dziś od godz. 19:30 do jutra do godz. 19:30

W nocy zachmurzenie duże. Opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 2 cm do 8 cm. Temperatura minimalna od -5°C do -3°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni, po północy skręcający na zachodni i północno-zachodni. W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w górach miejscami o 8 cm. Temperatura maksymalna od -3°C do -1°C, w rejonach. Wiatr umiarkowany i dość silny, miejscami porywisty, północno-zachodni i zachodni.

Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.