Sobota, 2 marca 2024r. | Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla
Pokaż menu

Projekt  Zdalna Szkoła czyli komputery dla uczniów

15 maja, 2020

Konkurs grantowy –  zdalna szkoła wsparcie Ogólnopolskiej Sieci edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego  realizowany jest  we współpracy z Centrum Projektów Polska Cyfrowa  w ramach programu operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Na realizację projektu przeznaczono  – środki europejskie – 84,63 % oraz środki budżetu państwa – 15,37%.

Projekt grantowy pozwala w prosty i szybki pozyskać dodatkowe środki finansowe na wyposażenie szkół w sprzęt niezbędny do prowadzenia zdalnych lekcji W czasie epidemii dbanie o zdrowie i edukacje mieszkańców poprzez zapewnienie możliwości nauki zdalnej jest jednym ze sztandarowych działań prewencyjnych

Gmina Tarnowskie Góry wystąpiła z wnioskiem  i  w dniu 20 kwietnia 2020 r. zawarta została umowa o powierzenie grantu w wysokości 99 800 zł za który został zakupiony sprzęt komputerowy do zdalnej nauki dla uczniów, którzy nie mają możliwości uczestnictwa w lekcjach online.

Sprzęt komputerowy został przekazany do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Tarnowskie Góry.

Przypomnijmy, że w ramach projektu gmina zakupiła 40 laptopów, które służyć będą najbardziej potrzebującym uczniom do nauki. Ten wart prawie 100 tys. zł sprzęt został rozdysponowany po szkołach jeszcze w kwietniu.

Wcześniej o projekcie  pisaliśmy tu.

 

 
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).