Czwartek, 30 maja 2024r. | Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana
Pokaż menu

Przebudowa ul. Strzeleckiej i Stalmacha

07 maja, 2020

Zakres prac obejmować będzie m.in. wymianę nawierzchni chodników na granitową wzdłuż ul. Strzeleckiej oraz Stalmacha w kierunku ul. Tylnej, wykonanie miejsc postojowych, remont oraz przebudowę nawierzchni jezdni oraz uzupełnienie oświetlenia ulicznego.

W poniedziałek (4.05) podpisano umowę na “Rozbudowę układu drogowego ul. Strzelecka i Stalmacha w Tarnowskich Górach”. Koszt robót to 1,6 mln zł, miasto uzyskało na inwestycję dofinansowanie z Metropolia GZM w wysokości 490 tys. zł. Planowany termin zakończenia prac to grudzień tego roku.
Zakres prac II etapu robót to uzupełnienie tego, co wykonano przy ul. Strzeleckiej w roku ubiegłym. Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).