Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Przyszkolne sale gimnastyczne nieczynne do 29 listopada

18 listopada, 2020

W związku z licznymi zapytaniami mieszkańców, klubów sportowych oraz dziennikarzy, dotyczącymi zamknięcia, należących do placówek oświatowych zarządzanych przez miasto, przyszkolnych sal sportowych, informujemy, że pozostaną one zamknięte przynajmniej do 29 listopada br.Do tego bowiem czasu decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej nauka w szkołach prowadzona jest w sposób zdalny. Ponowne otwarcie tych obiektów uzależnione jest od decyzji Ministerstwa Edukacji Narodowej odnośnie przywrócenia pracy stacjonarnej placówek oświatowych.

– Powodem zamknięcia sal gimnastycznych jest pandemia. W województwie śląskim liczba wszystkich potwierdzonych zakażeń od początku epidemii COVID-19 przekroczyła już 100 tysięcy. Zmarło ponad 1500 osób. Szkoły zamknięte zostały przez ministerstwo po to, by ograniczyć transmisję wirusa. Badania pokazują, że dzieci co prawda rzadziej chorują na covid-19 ale roznoszą koronawirusa w dużo większym stopniu niż dorośli. Przynoszą tę niebezpieczną chorobę do domów, gdzie mieszkają dorośli – rodzice i nierzadko osoby starsze – dziadkowie. Otwarcie sal z przeznaczeniem na zajęcia sportowe dla dzieci przy jednoczesnym zamknięciu szkół, mającym na celu spowolnienie epidemii jest zwyczajnie niekonsekwentne i nieodpowiedzialne – mówi Jolanta Tuszyńska, zastępca burmistrza ds. społecznych. – Gdy tylko MEN przywróci pracę szkół, natychmiast wznowimy wynajem sal gimnastycznych – dodaje.  
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).