Czwartek, 30 maja 2024r. | Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana
Pokaż menu

PSZOK i dodatkowe worki na śmieci po długim weekendzie

04 maja, 2020

4 maja otwarty zostanie po przerwie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Laryszowskiej. Tego samego dnia ruszy także wydawanie dodatkowych worków na odpady zielone i segregowane.

Prezypominamy, że z powodu trwającej epidemii, wszyscy mieszkańcy zobowiązani są do ścisłego przestrzegania zasad sanitarnych i bezpieczeństwa w miejscach gromadzenia ludzi.

Osoby wjeżdżające na teren PSZOK-u prosimy o:
|- obowiązkowe zakrywanie nosa i ust, założenie rękawiczek jednorazowych oraz dezynfekcję rąk (korzystający powinni posiadać własne środki ochrony osobistej),
– zachowanie minimum 2 metrowej odległości od pracowników obsługi PSZOK (na terenie PSZOK może znajdować się obsługa oraz jedna osoba korzystająca. Pozostałe osoby czekają przed wjazdem na pozwolenie obsługi PSZOK na wjazd)
– bezwzględne stosowanie się do zaleceń pracowników obsługujących  PSZOK.

 

W terminie od 04.05.2020r. do 30.06.2020r. wydawane będą dodatkowe worki na odpady zielone. Przypominamy, że każdy właściciel nieruchomości o zabudowie  jednorodzinnej uiszczający opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi może otrzymać 5 dodatkowych worków w okresie wiosennym oraz 5 worków w okresie jesiennym.
Będzie także możliwość pobrania pozostałych worków do segregacji odpadów.
Worki będą wydawane przy przed Ratuszem od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 13.00.

Właścicieli /zarządców  budynków wielorodzinnych prosimy o zgłaszanie zapotrzebowania na worki na odpady zielone telefonicznie. 323-393-36-79

 

Mieszkańców prosimy o przestrzegania zasad sanitarnych.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).