Środa, 4 października 2023r. | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
Pokaż menu

Puchar Polski Nordic Walking – przez Pniowiec z kijkami!

04 października, 2020

Deszczowa pogoda nie zraziła uczestników Pucharu Polski oraz Pucharu Regionalnego Nordic Walking, które rozgrywane są dziś nad Pniowieckim Zalewem. Do Tarnowskich Gór zjechało 500 zawodników z całej Polski, w tym – jak na ogólnopolskie zawody przystało – czołówka najlepszych sportowców tej dyscypliny.

Zawody rozgrywane są na dwóch dystansach – 5 i 10 km. Organizatorami wydarzenia są: Polska Federacja Nordic Walking oraz Urząd Miejski w Tarnowskich Górach, gospodarzem technicznym zaś – klub sportowy UKS UNIA Strzybnica. Organizatorzy przygotowali leśną trasę, idealną do uprawiania nordic walking.

– Tu w Pniowcu spotykamy się po raz kolejny, a ranga zawodów rośnie. Jak dobrze pójdzie – za kilka lat być może będziemy mieć w Pniowcu Mistrzostwa Świata – mówił burmistrz Arkadiusz Czech otwierając wydarzenie. – Chciałbym powiedzieć – bawcie się dobrze lecz zdaję sobie sprawę z tego, że to nie tylko zabawa. To przecież sport i to bardzo ważny sport. Ja co roku obiecuję sobie, że dołączę do Was z kijami. Trenuję w tarnogórskich lasach, ale może jak stworzycie kategorię Senior ++ to będzie okazja – żartował.

W Pucharze wystartować mogli wszyscy – nie tylko mistrzowie nordic walking, ale także pasjonaci i amatorzy.

– To jedna z najpiękniejszych tras w Polsce do uprawiania nordica. Trasa sprzyjająca do bicia życiowych rekordów, z długimi prostymi, z których najdłuższa ma około 1,5 km – mówił przed startem Zbyszek Kosiński, sędzia główny dzisiejszych zawodów.

Mistrzostwa zorganizowano zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi.

Przypomnijmy, w czerwcu minionego roku nad Pniowieckim Zalewem także gościliśmy zawodników z całej Polski. Rozegrano tu wówczas Puchar Górnego Śląska w ramach Pucharu Regionalnego Polskiej Federacji Nordic Walking.

Szczegóły i wyniki: http://pucharpolskinw.pl/pucharpolskinw/

Relacja UM Tarnowskie Góry

Mistrzostwa Polski i Puchar Górnego Śląska w Nordic Walking,??Zaczynamy! ??

Opublikowany przez Tarnowskie Góry Urząd Miasta Niedziela, 4 października 2020
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).