Poniedziałek, 27 marca 2023r. | Imieniny: Lidii, Ernesta
Pokaż menu

Pulsoksymetry dla pacjentów szpitala

23 grudnia, 2020

Od początku pandemii Urząd Miejski w Tarnowskich Górach niesie wsparcie pacjentom Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach. Tym razem do placówki trafiło 50 zakupionych przez gminę pulsoksymetrów, służących do bezinwazyjnego monitorowania nasycenia krwi tlenem. – To urządzenia niezwykle przydatne dla pacjentów zakażonych covid, ale nie tylko – mówi Leszek Jagodziński, prezes WSP S.A, który odebrał dziś urządzenia z rąk burmistrza Arkadiusza Czecha.

2 listopada zgodnie z decyzją ministra zdrowia dwa oddziały naszego szpitala: Wewnętrzny I oraz Pediatrii zostały przekształcone w Oddziały COVID-we. Na potrzeby chorych przeznaczono 50 łóżek. 

Przypomnijmy, gmina w sposób szczególny wspiera szpital od wiosny tego roku, pomagając w zakupie niezbędnych środków ochrony zdrowia. Miasto Tarnowskie Góry wraz z innymi gminami powiatu wsparło szpital również poprzez zakup nowego ambulansu przekazując na jego zakup 60 tys. zł. 

Galeria
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).