Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Punkt Pomocy Okresowej – mała szafka o wielkiej mocy!

05 kwietnia, 2023

Punkt Pomocy Okresowej to ogólnodostępna szafka, w której znajdują się produkty menstruacyjne. Znajdziesz ją  budynkach Urzędu Miejskiego i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Każda kobieta może anonimowo zabrać z niej podpaski czy tampony, a każda osoba, która chce pomóc, może coś w niej zostawić.

Wszystkie punkty mają swoje opiekunki, które regularnie zaglądają do szafki i uzupełniają zapasy. Nasze punkty również mają taką opiekunkę. Cała akcja jest możliwa dzięki Fundacji Akcja Menstruacja!

Od 5 kwietnia 2023 roku trzy takie punkty będą w Tarnowskich Górach:

  • w Ratuszu przy ul. Rynek 4 w toalecie na parterze,
  • w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Sienkiewicza 2 – w toalecie na parterze,
  • w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Janasa 9 – w toalecie na parterze.

Celem akcji jest walka z ubóstwem menstruacyjnym. Punkty będą odpowiednio oznaczone, nie musisz nikomu niczego tłumaczyć i o nic prosić – skorzystaj jeśli naprawdę potrzebujesz.

Jeśli chcesz możesz pomóc fundacji!

Średni koszt postawienia nowego Punktu to około 150 zł – Twoje wsparcie to szansa na dotarcie do kolejnego miejsca!

Wystarczy, że wpłacisz nawet najmniejszą kwotę na konto:

Fundacja Akcja Menstruacja 

55 1600 1055 1899 6298 9000 0001, wpisując w tytule „Darowizna na cele statutowe”.

Możesz również pomagać dostarczając podpaski i tampony bezpośrednio do szafki podczas zwykłego codziennego spaceru.

Możesz także przynieść je do Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach przy ul. Sienkiewicza 2 do pokoju numer 10 w godzinach pracy urzędu. Stamtąd trafią one bezpośrednio do Punktu Pomocy Okresowej, który w danym momencie będzie potrzebował uzupełnienia zapasów.

PamiętajPunkty Pomocy Okresowej będą uzupełniane na bieżąco!

Bierz tyle ile na prawdę potrzebujesz i kiedy potrzebujesz a nie na zapas. Dbamy o to, by punkt nigdy nie był pusty. Jednak czasami może tak się zdarzyć, zanim zostanie on uzupełniony.

Galeria
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).